Huvi tunti nii Noa kui ka nituse vastu
Grand theatre mjus hsti ka meie populaarsusreitingu tstmisele
Jaanus Margit ja Rene Noa kontseptuaalse maketi taustal Makett lks kahjuks transpordil kaduma
Londoni messi sisekujundus
Hivehause modulaarne krgstruktuur

Grand Designs ja Ideal Home Show

Katus.eu osales Londonis Grand Designs Live ja Manchesteri Ideal Home Show ehitusmessidel. Jaanus Orgusaare populaarne aiamaja Noa avas meile tee kahele Inglismaa ehitusmessile. Saime kutse, panime pead kokku, arutasime hetke ja lendasime kohale. Noa tuli järele muidugi maad mööda rekka peal. Tegelikult kõik muidugi nii lihtne ei olnud, aga väikeste reservatsioonidega võib öelda, et saime hakkama.

Kuna asusime mõlemal messil "vip" sektsioonis, st otse Grand Theatre kõrval, kus toimus enamik messi töötubasid ja ettekandeid, mõjus see hästi ka meie populaarsusele. Asukoht oli ülihea.
Lasime koostööpartneritel hinnastada kümmekond lahendust, mille võtsime kokkupandava näitusena messile kaasa.

Mõlemad üritused olid päris suure külastatavusega, Londoni messi külastas ca 100 000 inimest, Manchesteri oma mõnevõrra vähem. Nagu kõrvalolevalt pildilt näha, siis päris suur hulk sellest 100 000 inimesest tundis huvi ja käis vaatamas ka meie aiamaja Noa. Ja huvid olid suhteliselt erinevad. Kui Londoni messi tähelepanu koondus peamiselt aiamajale Noa ja ka teistele väikevormidele, näiteks kodukontor Leilile, siis Manchesteris tunti päris palju huvi meie kaasavõetud eramunäituse vastu. Enam tunti huvi juba valmisehitatud lahenduste vastu, nagu Rene Valneri Elumajad ja Urmo Metsa Ship. Saime ka terve hulga päringuid, eks aeg näitab, kas ka reaalset müüki toimub. Praegu oleme optimistlikud.

Meie kõrval "vip" alal oli teisigi huvitavaid lahendusi. Modulaarsus on moes. Hivehaus meeskond oli välja töötanud ja messile valmis ehitanud väikse kuusnurksetest elementidest meekärge meenutava moodullahenduse. Neil on päris äge veebileht ja nad on valmis lasnud treida isegi ipadile mõeldud äpi, mille abil saad oma unistuste meekärje kokku pannaja siis erinevate nurkade alt vaadelda. Ja hind kerkib kohe kõrval tulbas.
Teisena jäid silma noored arhitekti, David ja Daniel oma D-Hausiga. Lahendus on väga intrigeeriv, maja erinevaid tubasid saab liigutada, idee siis paari sõnaga kokku võttes selline, et maja saab talveks kompaktseks kokku keerata ja suvel päiksele avada. Idee on välja arenenud tegelikult nende modulaarsest lauast, mille saab ruudukujulisest "keerata" kolmnurgaks. Leidsin youtubest nende D-Hausi kohta ka filmi:

Me ei oleks saanud Inglismaale minna ilma koostööpartnerite ja abiliste. Täname Jaanus Orgusaart ja tema kaasat Margit Lillakut, Woodland Homes OÜElumaja OÜArhitektuurikeskust, Regionaalarengu fondija ja Tartu Loomemajanduskeskust
Tiit Sild
15.08.14