Solar Decathlon

Ameerika Ühendriikide Energiaministeeriumii projekt "Solar Decathlon" esitab juba kuuendat korda ülikoolitiimidele väljakutse disainida, ehitada ja katsetada päikse energial toimivaid eramu suuruses maju. Hooned peavad olema ehitatavad mõistliku eelarvega, energiasäästlikud igapäevases kasutuses ja atraktiivsed. Konkursi võidab tiim, kes seob säästlikkuse, kasutajamugavuse ja disainimeisterlikkuse optimaalse energiaproduktsiooni ja kasutusefektiivsusega parimal võimalikul viisil.

Esimene Solar Decathlon peeti 2002 aastal, üritus on kordunud sellest ajast alates paari aasta tagant ning 2013 aasta oktoobris leiab aset juba 6 üritus. Valmisehitatud hooned on külastajatele tasuta avatud 9 päeva jooksul, võimaldades õppida tundma nutikad energeetilisi lahendusi mis saavad aidata neil keskkonda ja raha säästa. 


Solar Decathloni eesmärgid:

  • Üritus harib tudengeid ja rahvast, kuidas energeetiliselt puhtaid seadmeid ja disaini kasutades säästa raha ja tuua kasu keskkonnale. 

    Demonstreerib avalikkusele kasu mida energiasäästlikud konstruktsioonid ja taastuvenergia printsiipe järgivad tehnoloogiaid võimaldavad.

Treenib tudengeid valmistades neid ette saatmiseks puhta energia tööturule. 

Solar Decathlon on tänapäeval laienenud 65 osaleva tiimiga ja pea 10 000 kaasatava tudengiga kolmeks eraldi võistluseks, millest üks peetakse Ameerika Ühendriikides, teine Euroopas ja kolmas Hiinas.

2011 aasta üritusel toimus kümne päeva jooksul enam kui 350000 üksikhoone külastust ning ürituse raames peeti 31 erinevat töötuba rahvale ja kuus töötuba ehitajatele ja tööstustele  • allikas: http://www.solardecathlon.gov

Tiit Sild
03.07.13