1 x 1

Hoone põhineb teljestikul 1x1m, mille ühikuid on täidetud vastavalt loomaks privaatsete ning sotsiaalsete (ühisruumide) ruumide vahelisi kvaliteetseid suhteid. 

Tänavapoolsesse hoone seina on paigutatud märjad ruumid, mis ei vaja aknaid, privaatsed toad on lahus üksteisest kui ka tänavapoolsest fassaadist, tekitades hoone siseselt avara ning jätkuva vaheruumi. Hoone avatus on suures osas suunatud läbi hoone keskme avaneva panoraamse vaate looduslikku tagahoovi või aeda.  

Hoone sobib nii tihedasse linnalikku elamurajooni (privaatsust tagab akendeta tänavapoolne sein) kui ka looduslikku männimetsa või veekogu lähedusse. Sõltuvalt ilmakaartest konkreetsel krundil on hõlpsasti muudetavad/ümber vahetatavad kinniste ruumiühikute funktsioonid.  Hoone tänavapoolse kinnise fassaadi muudab ilmestavaks läbikumava plastikuga kaetud puitaladel autode varjualune.  Hoone tänavapoolse seina ning katuse kattematerjaliks on raudvitrioliga töödeldud laudis (alternatiivina tumedatooniline valtsplekk). 

Privaatsete tubade ühikud on kaetud nii siseruumis kui ka väljas suuresüülise vineeriga. Kinniste ruumiühikute vahelejäävad klaaspinnad on maast laeni klaasfassaad. Elutuba-söögisaalis on klaasfassaad täies ulatuses paneelidena avatav. Tänavapoolse seina, katuse ning terrassi servad on viimistletud teraslehega.  Katuse sisepind (lagi) ja tänavapoolse seina sisepind ning hoone põrand on kaetud punnitud põrandalauaga. Privaatsete tubade ühikud on kaetud nii siseruumis kui ka väljas suuresüülise vineeriga. Tubade sisemine siseviimistlus on vastavalt tellija soovile.  

Hoone konstruktsiooniline lahendus saab olla kas puitkarkass maja, kus suuremate sillete puhul kasutatakse puidule lisaks terast või siis alternatiivina saab hoone olla ka nö. kivimaja (akustiliselt probleemivabam). Puidust tehasemaja puhul on modulaarselt lahendatav nii seinad, laed kui ka põrandad (plokitud puidu paneelid või sõrestikmoodul). Hoone küttesüsteemiks võib olla õhksoojuspump, maaküte, elektriküte või graanulküte. Söögisaali tänavapoolses seinas paikneb kamin, mille võib ka liita küttesüsteemi jagades sealt eralduvat sooja õhku tubadesse. 

Vaata siit täpsemalt mis hinnas sisaldub!
: 183 m²
: 1
: 156 m²
: 95 m²
: 650 m³
: KARISMA arhitektid OÜ
: Reio Avaste
: 158 460€ +km
: Nordic Houses Oü